Οι καθηγητές του 2ου ΕΠΑ.Λ. Απόστολος Μαραντίδης (Τομέας Γεωπονίας) με το Τμήμα ΓΤΤ, καθώς και οι καθηγητές Χριστίνα Θωμαΐδου και Δαμιανός Ιγνατιάδης (Τομέας Υγείας) με το Τμήμα ΓΦ, επισκέφτηκαν τα Ιωάννινα στις 6 Μαρτίου 2024 με εκπαιδευτική επίσκεψη στα πλαίσια του Αναλυτικού Προγράμματος των μαθημάτων του Σχολείου.

Το Τμήμα ΓΤΤ επισκέφθηκε την Γαλακτοκομική Σχολή Ιωαννίνων και το Τμήμα ΓΦ το Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Ιωαννίνων στην περιοχή Κατσικάς Ιωαννίνων.

Η επίσκεψη στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία, καθώς οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στοχευμένα θέματα του προγράμματος των μαθημάτων τους μέσα από βιωματικές πρακτικές εκπαίδευσης.

Οι συνοδοί εκπαιδευτικοί θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την κυρία Αλεξάνδρα Μέγα (Διευθύντρια της Γαλακτοκομικής Σχολής), τον κύριο Χάρη Ματσάγκα (εκπαιδευτή) και τους μαθητές της Σχολής για την αναλυτική παρουσίαση και την θερμή υποδοχή στη Σχολή τους. Επίσης, την κυρία Αλεξία Στεργίου και τα παιδιά στο Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας για την επίσης πολύ θερμή υποδοχή.

Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ ανήκει και στους μαθητές του Σχολείου μας που επέδειξαν εξαιρετική συμπεριφορά καθ' όλη τη διάρκεια της εκπαιδευτικής επίσκεψης, ενδιαφέρον και συμμετοχή  και διατήρησαν ένα ζεστό εκδρομικό κλίμα, με αποτέλεσμα να περάσουμε όλοι υπέροχα!

Για να δείτε το υλικό από την εκπαιδευτική επίσκεψη, πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ιωάννινα