Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Για να επικαιροποιηθούν τα στοιχεία των κηδεμόνων στο πληροφοριακό σύστημα του σχολείου, θα πρέπει να αποσταλούν άμεσα από τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών τους ( Α΄ Λυκείου, Β΄ Λυκείου) τα δύο (2) υποδείγματα Υπεύθυνων Δηλώσεων, που επισυνάπτονται σε μορφή αρχείου pdf.

Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.  Η Υ.Δ . Α συμπληρώνεται από τον γονέα/κηδεμόνα που θα κάνει την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής και η Υ.Δ.  Β από τον έτερο γονέα/κηδεμόνα. Πρέπει να τονιστεί  ότι η συμπλήρωση των Υ.Δ δεν αποτελεί εγγραφή των μαθητών στο σχολείο. Η εγγραφή θα πραγματοποιηθεί με ηλεκτρονική αίτηση σε μελλοντικό χρόνο που θα γνωστοποιηθεί με νεότερη ανακοίνωση.

Επιστολή προς τους γονείς

Υπεύθυνη δήλωση Α